Prejsť na hlavný obsah

Neférovosť vo svete, stúpajúca kriminalita, normalizovaná nemorálnosť – všetko svedčí o tom, že niečo nie je v poriadku.
Svet je zlý, nie je ako kedysi. Ľudia žijú v neistote. Najskôr COVID-19, potom vojna na Ukrajine… Jedna svetová udalosť strieda druhú. Zhusťuje sa to. Všetci by sme si priali, aby bol život ako kedysi. Ale svet je už iný, zmenil sa. Radi by sme mali už pokoj. Ale ako dlho vydrží ten, čo máme teraz? Otázka je, bude to lepšie?
Biblia hovorí, že v konečnom dôsledku nie. „Lebo vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od počiatku sveta až doteraz a ani viac nebude.“ Matúš 24:6-8,21 Tieto udalosti sa musia stať. Skôr, či neskôr.
Áno, je pravda, že prírodné katastrofy a vojny boli, ale všimnime si, že už sa odohrávajú aj na miestach, kde sa predtým nie. V pravidelnosti, ktorá predtým nebola. Nie je to zvláštne? Akoby nás Boh chcel na niečo upozorniť.
Ako mať ale v takejto dobe skutočný pokoj? Je možné prežiť túto dobu? Zatváranie očí nám asi nepomôže, zamestnávanie sa inými činnosťami nás nepripraví. Možno nadišiel ten správny čas prehodnotiť svoj život a dať si Ho do poriadku s Bohom, jedinou istotou v našej neistote.
Len On nám môže dať skutočný pokoj, len On nám môže dať skutočnú istotu, len On nám môže dať skutočné naplnenie.
A tak nie je lepšie miesto ako tieto vlastnosti hľadať u Neho. Boh chce, aby sme ich mali, ale nemôže nám ich dať mimo seba, pretože On je ich Zdrojom. Povediac s Pascalom: „Každý človek má v sebe vákuum v tvare Boha a len Boh ho môže zaplniť.“ Boh nás stvoril tak, že nič nás nemôže dostatočne naplniť mimo Jeho samotného. V každom z nás je táto túžba po Stvoriteľovi zabudovaná. Je len na nás, či si ju necháme zaplniť. Boh nám dáva v tomto slobodnú vôľu. S touto nádejou, vierou v živého Boha, môže človek prekonať všetko, čo ho v živote stretne. Dáme Mu svoju šancu?

 

Táto práca je prihlásená do súťaže Junior Internet http://www.juniorinternet.sk v kategórii JuniorTEXT.